KryptoLab – Kryptowaluty, Bitcoin i tanie altcoiny z potencjałem!

Kryptowaluty, Bitcoin i tanie altcoiny z potencjałem, które warto kupić! KryptoLab to blog o kryptowalutach numer jeden dla początkujących i nie tylko!

Bitcoin to największa na świecie piramida finansowa!

2 min read
Bitcoinowi zarzuca się wszystko, co złe – również to, że jest on największą na świecie piramidą finansową. Technologia Blockchain przyciąga uwagę mediów z powodu gwałtownego wzrostu notowań kryptowalut, jakie odnotowaliśmy w zeszłym roku.
Bitcoin jest piramidą finansową, która doprowadzi Cię do bankructwa!
Ludzie nie dbają o technologię i nie widzą technologii w kryptowalutach – najczęściej inwestują w Bitcoina, ponieważ widzą w nim możliwość szybkiego zarobku. Tacy inwestorzy najczęściej nie znają podstaw funkcjonowania technologii Blockchain, a także rynku w sensie ogólnym. Dziennikarze nazywają kryptowaluty piramidą finansową, aczkolwiek oni również nie posiadają wiedzy niezbędnej do wypowiadania się w tym temacie, ponieważ piramidy działają w zupełnie inny sposób.

Bitcoin to największa na świecie piramida finansowa!

Pojęcie piramidy finansowej wzięło się od schematu Ponziego, czyli pierwszej piramidy finansowej. Historia owego schematu jest bardzo często przywoływana w wypowiedziach o Bitcoinie. Różnica jest taka, że piramidy finansowe pozyskują środki od inwestorów, którym obiecuje się ogromny zysk. Środki zebrane od nowych inwestorów spłacają tych wcześniejszych – jest to możliwe najczęściej dzięki programom afiliacyjnym. Istnienie takiej piramidy zależy tylko i wyłącznie od napływu nowych inwestorów (i nowych środków) – są one wypłacalne do momentu aż nowe środki nie przestaną napływać.
Bitcoin nie jest piramidą finansową, ponieważ piramida finansowa określa potencjalne zyski, jakie otrzymamy po czasie. Inwestycje w Bitcoina nie dają gwarancji zysków – działają one na takiej samej zasadzie, jak inwestowanie w akcje na Forexie. Rynek Bitcoina – jak każdy inny rynek – określa podaż i popyt. Za Bitcoinem – oprócz zer – stoi również innowacyjna i rewolucyjna technologia. Kryptowaluty są najczęściej zdecentralizowane i nie stoją za nimi żadne instytucje, rady nadzorcze i tak dalej. Nie ma żadnego organu sterującego Bitcoinem – kryptowalutę możemy nabyć po cenie, jaką sami wynegocjujemy, choć tradycyjnie jest ona określana przez rynek.

Co sprawia, że Bitcoin postrzegany jest jako piramida finansowa? Niewiedza. Nie tylko mediów. Głównie mam na myśli inwestorów, którzy po niego sięgają – nie wiedzą, czym jest, jak funkcjonuje i czym jest ich inwestycja. Ta niewiedza powoduje, że bardzo często te osoby padają ofiarami rynku – tak się dzieje w przypadku wszystkich inwestycji, z tą różnicą, że o Bitcoinie zrobiło się wyjątkowo głośno.
Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.