KryptoLab – Kryptowaluty, Bitcoin i tanie altcoiny z potencjałem!

Kryptowaluty, Bitcoin i tanie altcoiny z potencjałem, które warto kupić! KryptoLab to blog o kryptowalutach numer jeden dla początkujących i nie tylko!

Facebook i Mark Zuckerberg pracują nad projektem opartym o technologię Blockchain!

2 min read
Facebook planuje w najbliższej przyszłości wykorzystać technologię Blockchain! Firma Marka Zuckerberga parę lat temu przejęła komunikator WhatsApp – aplikacja współpracuje z każdą możliwą platformą i zyskuje coraz większe uznanie użytkowników na całym świecie. Komunikator ma w niedalekiej przyszłości wykorzystywać technologię Blockchain. Whatsapp najprawdopodobniej stanie się wkrótce również narzędziem umożliwiającym przelewanie pieniędzy.

Facebook i Mark Zuckerberg pracują nad projektem opartym o technologię Blockchain!

Mark Zuckerberg i Facebook pracują nad projektem opartym o technologię Blockchain! Nowe funkcje komunikatora WhatsApp

Pojawiło się kilka możliwych scenariuszy i spekulacji na ten temat. Niektórzy twierdzą, że zespół pracuje nad wirtualnym portfelem, który ułatwiłby użytkownikom zawieranie transakcji z partnerami Facebooka – zredukowałoby to znacznie koszty – moglibyśmy pominąć opłaty związane z posługiwaniem się kartami płatniczymi. Prace nad projektem nie są czystą spekulacją – potwierdził to rzecznik Facebooka.

Jedni twierdzą, że Facebook wykorzysta zupełnie nową kryptowalutę – mówi się przede wszystkim o „stablecoinie” łączącym zalety Bitcoina i stabilność dolara – inni uważają, że zespół Facebooka rozważa zupełnie nowy fork BTC, dostosowany do swoich potrzeb.
Nowa wersja aplikacji ma być początkowo testowana głównie w Indiach – przeważająca część użytkowników WhatsAppa pochodzi głównie z tamtych rejonów.
Co sądzicie o tym projekcie? Biorąc pod uwagę możliwości Marka Zuckerberga i współpracę z byłym szefem PayPala, pomysł może okazać się strzałem w dziesiątkę. Byłby to świetny przykład praktycznego wykorzystania technologii Blockchain i na pewno wpłynęłoby to pozytywnie na jej popularyzację na całym świecie. 
Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.