KryptoLab – Kryptowaluty, Bitcoin i tanie altcoiny z potencjałem!

Kryptowaluty, Bitcoin i tanie altcoiny z potencjałem, które warto kupić! KryptoLab to blog o kryptowalutach numer jeden dla początkujących i nie tylko!

Tom Lee: „Cena Bitcoina jest obecnie mocno zaniżona”. Jakie jest moje zdanie?

2 min read

Tom Lee (jeden z założycieli Fundstrat Global Advisors) stwierdził ostatnio, że wartość Bitcoina jest obecnie mocno zaniżona – trudno się z tym nie zgodzić, biorąc pod uwagę sytuację na rynku kryptowalut
Jego zdaniem Bitcoin jest wart około 150 tysięcy dolarów za sztukę. Lee jest znany przede wszystkim z optymistycznego nastawienia, jeżeli mowa o BTC. Wspomina również PayPal i posiadaczy kont VISA – ich liczba jest nieporównywalnie większa od ilości wszystkich portfeli bitcoinowych. Zdaniem Toma Lee, w przeciągu 10 lat Bitcoin może być wart nawet 10 milionów dolarów. To rzeczywiście bardzo optymistyczna wizja, ale czy rzeczywiście tak jest?

Wartość Bitcoina jest obecnie mocno zaniżona. Jakie jest moje zdanie?


Tom Lee: „Cena Bitcoina jest obecnie mocno zaniżona”. Jakie jest moje zdanie?

Weźmy pod uwagę suche fakty – wartość technologii Blockchain, jej względną „niszowość”, małą kapitalizację rynku kryptowalutowego, brak odpowiednich regulacji czy akceptacji ze strony instytucji rządowych, a także ilość portfeli i osób zainteresowanych obecnie kryptowalutami w porównaniu do innych opcji płatniczych, które poza płatnościami nie oferują nic więcej. Jeżeli dla przeciętnej osoby cena 10 milionów za sztukę wydaje się kompletną abstrakcją, to po uwzględnieniu wszystkich tych czynników, ten pułap wydaje się osiągalny.
Jeżeli zapytacie mnie o warunki idealne, które umożliwią takie wzrosty, to odpowiem, że przede wszystkim potrzeba czasu. Potrzeba większej i globalnej świadomości, masowej adopcji, regulacji i akceptacji technologii Blockchain przez rządy, a także braku konkurencji.
Mówiąc o braku konkurencji mam na myśli sytuację, kiedy na rynku pozostanie kilka najmocniejszych kryptowalut. Może się zdarzyć, że za parę lat do prawdziwego i rzeczywistego użytku zostanie dopuszczonych tylko kilka kryptowalut – te kryptowaluty osiągną niebotyczne ceny. Jeżeli w dalszym ciągu rynek będzie się dzielił na setki projektów, to również kapitalizacja będzie mocno podzielona. W tym drugim przypadku będziemy musieli poczekać znacznie dłużej na te absurdalne wzrosty.
Zdaniem Lee cena BTC powinna wzrosnąć w najbliższym czasie do 15 tysięcy dolarów. Jeżeli miałbym się do tego ustosunkować, sądzę że nie stanie się to zbyt szybko. Znaczących wzrostów powinniśmy się spodziewać pod koniec 2019 lub dopiero w 2020 roku. 

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.