KryptoLab – Kryptowaluty, Bitcoin i tanie altcoiny z potencjałem!

Kryptowaluty, Bitcoin i tanie altcoiny z potencjałem, które warto kupić! KryptoLab to blog o kryptowalutach numer jeden dla początkujących i nie tylko!

Czy kryptowaluty to oszustwo?

3 min read

Czy kryptowaluty to oszustwo? Tytuł wpisu dość osobliwy, biorąc pod uwagę, że skupiamy się wokół recenzji poszczególnych projektach. Jeżeli macie wątpliwości, to w pierwszej kolejności powinniście zapoznać się z zagadnieniem technologii blockchain. Kryptowaluty same w sobie nie są aż tak wyjątkowe – wyjątkowa jest technologia, jaka za nimi stoi. Gwarantujemy, jest ona całkowicie realna.
Co więcej, technologia blockchain znajdzie w przyszłości zastosowanie we wszystkich gałęziach przemysłu – nie mamy tu na myśli tylko i wyłącznie instytucji finansowych. Technologia blockchain – na której oparte są kryptowaluty – tzw. łańcuch bloków może usprawnić i uczynić bezpieczniejszą niemalże każdą możliwą branżę. To prawda – dziś o blockchainie nie jest jeszcze aż tak głośno. Oczywiście Ty – jako osoba aktywnie sprawdzająca wszelkie nowinki technologiczne – słyszałeś o Bitcoinie czy Ethereum.

Czy kryptowaluty to oszustwo?

Czy kryptowaluty to oszustwo?
Prawda jest jednak taka, że w mainstreamowych mediach np. w telewizji, niewiele się o nich mówi. Dlaczego? Otóż, instytucje finansowe sceptycznie podchodzą do wszystkiego, co nowe. Technologia blockchain niesie ze sobą diametralne, drastyczne zmiany. Banki często nie dostrzegają w niej szansy na lepszą przyszłość – obawiają się tego, iż Bitcoin może stanowić dla nich konkurencję. Co My o tym sądzimy? Otóż, uważamy że zręcznie wdrożona technologia blockchain może jedynie pomóc bankom! Warto postrzegać ją w kontekście stricte technologii, a nie samego środka płatniczego, jakim jest Bitcoin.
Czy kryptowaluty to oszustwo? Oczywiście, że nie. Projekty z czołówki rankingu Coinmarketcap np. Ethereum czy też Chainlink to prężnie rozwijające się przedsiębiorstwa z realnymi siedzibami, zespołem programistów i kapitałem. Działalność tychże spółek jest zarejestrowana i w pełni legalna – projekty z czołówki są najczęściej w pełni transparentne.
Co nie znaczy, że w branży kryptowalutowej nie zdarzają się wyjątki. Są to najczęściej startupy, których celem jest wyłudzenie pieniędzy od początkujących inwestorów. Działalność tychże startupów kończy się najczęściej po kilku miesiącach. Zwykle wcześniej pojawiają się przesłanki świadczące o wątpliwej wiarygodności takiego projektu. Proponujemy zatem inwestować tylko i wyłącznie w projekty aktywne od wielu lat, całkowicie transparentne i o ugruntowanej pozycji na rynku. 
Sądzimy, że pytania typu: „Czy kryptowaluty to oszustwo?” biorą się także ze stereotypu krążącego wokół Bitcoina. Nieobeznani z tematem postrzegają Bitcoina jako środek płatniczy – wirtualny pieniądz. Nie rozumieją, czym faktycznie jest Bitcoin, dlatego mówią o nim, jak o wirtualnym pieniądzu. Stąd właśnie przekonanie, że Bitcoina nie można spieniężyć, że nie można go zamienić na gotówkę, a sam BTC jest w rzeczywistości bezwartościowy.
Nic bardziej mylnego – Bitcoin to wirtualne złoto. Jego wartość będzie rosła z każdym rokiem, ponieważ mamy do czynienia z aktywem o skończonej ilości. Nigdy nie powstanie więcej Bitcoinów – tak samo, jak nigdy nie powiększą się zasoby złota na Ziemi. Powiecie – ale przecież cena Bitcoina wariuje! Otóż, każdy rynek (rynek nieruchomości także) wchodzi w okres wzrostu tzw. hossy i w okres spadków tzw. bessy. Jest to całkowicie naturalne zjawisko – zawsze następują korekty. Rynek kryptowalut odnotowuje większe wahania, ponieważ to wciąż młody rynek, a jego całkowita kapitalizacja jest stosunkowo niewielka. Ma to odzwierciedlenie we wzrostach, a także w spadkach notowań Bitcoina (czy innych kryptowalut).
Czy zatem kryptowaluty to oszustwo? Dla nas to jak pytanie retoryczne. Odpowiedź jest jedna.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.