KryptoLab – Kryptowaluty, Bitcoin i tanie altcoiny z potencjałem!

Kryptowaluty, Bitcoin i tanie altcoiny z potencjałem, które warto kupić! KryptoLab to blog o kryptowalutach numer jeden dla początkujących i nie tylko!

Czy Polkadot (DOT) zdetronizuje Ethereum (ETH)?

2 min read
Pisaliśmy już o Polkadot (DOT) – wcześniej w formie recenzji. Dziś nieco bardziej newsowo! Gavin Wood twierdzi, iż Polkadot (DOT) to nic innego, jak stworzenia Ethereum na nowo.Główny architekt ETH podkreśla, iż właśnie tak powinno wyglądać Ethereum, gdybyśmy mogli cofnąć się w czasie i wyciągnąć wnioski z historii kryptowalut. Czy to wystarczający powód, by zainteresować się Polkadot (DOT)?
Jak wiecie, mnóstwo projektów określano w przeszłości mianem pogromcy czy następcy Ethereum (np. Lisk, Waves, Stellar czy Nem) – rzeczywistość zweryfikowała przewidywania i sprowadziła marzycieli na ziemię. Z tego właśnie względu możemy zakładać, iż Polkadot (DOT) również nie doścignie giganta. To właśnie dzięki Ethereum powstał sektor DeFi – aktualnie na jaw wychodzą kolejne niedoskonałości i problemy projektu. Wiążą się one przede wszystkim z zagadnieniem skalowalności – sieć Ethereum nie jest w stanie udźwignąć tak wielkiego hype’u na DeFi.

Czy Polkadot (DOT) zdetronizuje Ethereum (ETH)?

Czy Polkadot (DOT) zdetronizuje Ethereum (ETH)?
Polkadot jednak nie usiłuje stać się nowym Ethereum – chce być tym, czym Ethereum nigdy być nie mogło. Jeżeli poszukujecie długoterminowej wartości inwestycyjnej lub chcecie zdywersyfikować portfolio inwestycyjne oparte o protokoł 1-warstwy, to z pewnością powinniście zwrócić uwagę na Polkadot.

Raz jeszcze zaznaczymy – Polkadot (DOT) to projekt kryptowalutowy Web3 Foundation, a także platforma umożliwiająca tworzenie czy łączenie ze sobą sieci blockchain. Jej twórcą jest współzałożyciel Ethereum – osoba, która doskonale zdaje sobie sprawę z problemów i niedoskonałości giganta.
Sieć Polkadot ma za zadanie ułatwić komunikację pomiędzy łańcuchami czy interoperacyjność. Ma ona łączyć ze sobą wiele łańcuchów bloków w jedną sieć. Celem owej sieci jest oferowanie zalet heterogenicznego shardingu, dużej skalowalności, bezproblemowych aktualizacji, przejrzystego systemu zarządzania czy międzyłańcuchowej kompozycji. Węzły w tym przypadku nie są odpowiedzialne za przetwarzanie całego ruchu transakcyjnego, stąd też większe, efektywniejsze skalowanie sieci. Dedykowane blockchainy umożliwiają Parachainom łączenie się i komunikowanie z innymi sieciami np. z siecią Bitcoin czy Ethereum.
Czy zatem możemy mówić, iż Polkadot (DOT) jest dokładnie tym, czym jest Ethereum (ETH)? Bynajmniej! Polkadot (DOT) wyciąga wnioski z problemów, z jakimi boryka się gigant i tworzy własną kryptowalutę – pozbawioną podobnych niedociągnięć. Oczywiście hype na Ethereum nie wiąże się z technologią czy rozwiązaniami stojącymi za tym projektem, dlatego nie uważamy, iż Polkadot (DOT) może zdetronizować ETH. Jest to raczej alternatywa – dużo bardziej przyszłościowa i zoptymalizowana technologicznie. Ogromnie kibicujemy temu projektowi i na bieżąco śledzimy kolejne poczynania programistów Polkadot.
Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.