KryptoLab – Kryptowaluty, Bitcoin i tanie altcoiny z potencjałem!

Kryptowaluty, Bitcoin i tanie altcoiny z potencjałem, które warto kupić! KryptoLab to blog o kryptowalutach numer jeden dla początkujących i nie tylko!

Inwestowanie w Bitcoina w czasach pandemii koronawirusa Covid-19

2 min read

Czy inwestowanie w Bitcoina w czacach pandemii koronawirusa ma sens? Czy Covid-19 może zagrozić rynkowi kryptowalut? Z pewnością wielu inwestorów zadaje sobie podobne pytania. Niezależnie od tego czy jesteś początkujący, czy też masz już za sobą pewne doświadczenie – pandemia koronawirusa niesie ze sobą wątpliwości.

Inwestowanie w Bitcoina w czasach pandemii koronawirusa Covid-19

Inwestowanie w Bitcoina w czasach pandemii koronawirusa Covid-19
Kryzys ekonomiczny na świecie, spadki notowań na rynkach stockowych – tutaj z pewnością możemy mówić o przykrych konsekwencjach kolejnych lockdownów i Covid-19. Co ciekawe – pandemia nie wpłynęła bezpośrednio na rynek kryptowalutowy. Nie ma żadnego związku pomiędzy Covid-19, a ceną Bitcoina.
Co jednak ma znaczenie? Przede wszystkim kryzys ekonomiczny i rynki stockowe. Tak więc mamy do czynienia z reakcją łańcuchową, której końcowym elementem są właśnie kryptowaluty. Pandemia nie wpływa na rynek bezpośrednio, ale pośrednio? Jak najbardziej.
W pełni rozumiemy sceptycyzm inwestorów – są to bardzo niepewne czasy. Nawet fakt, iż Bitcoin stanowi wartość samą w sobie, gdyż jest tzw. wirtualnym złotem – to także nie czyni z BTC bezpiecznej inwestycji. Takie jest zdanie zarówno instytucji finansowych, jak i mniejszych inwestorów. Prawda jest taka, że ewentualna niestabilność notowań Bitcoina wynika z wyżej wymienionych, bowiem z technicznego punktu widzenia – Bitcoin sam w sobie nie może ucierpieć na tym kryzysie. Mogą ucierpieć jednie notowania BTC.
Jakie są skutki i wpływ pandemii na rynek kryptowalut? Cóż, nie są one tak dotkliwe, jak można by zakładać kilka miesięcy temu. Mamy do czynienia z okresem przejściowym pomiędzy bessą a hossą. Rynek zdążył się już zregenerować po ostatniej – bardzo ciężkiej – bessie, natomiast nie zdążył wejść w fazę hossy.
Sądzimy zatem, że taka sytuacja potrwa aż do zakończenia pandemii Covid-19 – rynek pozostanie uśpiony, notowania utrzymają w miarę stabilny poziom, ale na hossę poczekamy jeszcze co najmniej kilka miesięcy.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.