KryptoLab – Kryptowaluty, Bitcoin i tanie altcoiny z potencjałem!

Kryptowaluty, Bitcoin i tanie altcoiny z potencjałem, które warto kupić! KryptoLab to blog o kryptowalutach numer jeden dla początkujących i nie tylko!

Dlaczego Bitcoin jest taki drogi?

1 min read

Dlaczego Bitcoin jest taki drogi? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Zanim jednak przejdziemy do sedna tego wpisu, chcemy zaznaczyć, że jest on kierowany przede wszystkim do osób mocno niezaznajomionych z technologią blockchain – wydaje nam się, że doświadczeni entuzjaści takich pytań nie zadają, prawda?

Dlaczego Bitcoin jest taki drogi?

Dlaczego Bitcoin jest taki drogi?
Okazuje się, że jest to jednak jedno z najczęściej wyszukiwanych słów kluczowych w 2020 (jeżeli chodzi o zapytania dotyczące Bitcoina). Dlaczego Bitcoin jest taki drogi? Z powodu swojej skończonej ilości. Na świecie jest tylko 21 milionów Bitcoinów, z czego duża ich część przepadła wraz z hasłami do portfeli – bezpowrotnie. Nikt nigdy nie wyprodukuje więcej BTC, dlatego mowa o dobru unikatowym, jak np. złoto.
Coraz większy popyt, czyli coraz większe zainteresowanie ze strony kupujących sprawia, że cena Bitcoina rośnie – dlatego Bitcoin jest taki drogi. Nie da się go wytworzyć czy dodrukować (jak np. banknoty). To jest zdecydowanie najprostsza z możliwych odpowiedzi na to pytanie. Oczywiście, jeśli chcecie wiedzieć, dlaczego Bitcoin jest taki drogi, to istnieją także inne czynniki determinujące jego wartość m.in. technologia czy wartość użytkowa. Bitcoin to także nowoczesny środek płatniczy i atrakcyjna inwestycja.
Jeśli pytacie, dlaczego Bitcoin jest taki drogi, to przede wszystkim decyduje o tym duże zainteresowanie inwestorów i skończona ilość BTC w obiegu.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.